Gimnazjum nr1 w Wąbrzeźnie
Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Wolności 11 rejestracja | logowanie | e-mail
loading ...

Plan lekcji 19.03.18
"Nowoczesna szkoła-nowoczesny uczeń" - to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany w Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie. Jego projektodawca - Gmina Miasto Wąbrzeźno - na realizację projektu otrzymała ponad 230 tys. zł. Dla gimnazjalistów przygotowano w tym projekcie szeroki wachlarz zajęć uwzględniający różnorodne potrzeby i zainteresowania uczniów. Od września 2014 roku do końca maja 2015 roku uczniowie gimnazjum mają okazję wziąć udział w różnych formach szkoleń:
  • zajęciach rozwijających z: matematyki, geografii, fizyki, chemii, biologii, języka polskiego, historii, języka niemieckiego, języka angielskiego, technik informacyjnych i komputerowych, informatyki,
  • zajęciach wyrównawczych z: matematyki, chemii, fizyki, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego,
  • zajęciach rewalidacyjnych,
  • zajęciach dla uczniów z dysleksją,
  • zajęciach wsparcia psychologicznego,
  • zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego.
Dodatkowo w ramach ścieżek edukacyjnych od lutego do maja 2015 roku uczniowie będą mogli podnieść swoją świadomość ekologiczną oraz kompetencje kluczowe w zakresie przedsiębiorczości, świadomości i ekspresji kulturalnej oraz tożsamości regionalnej i wychowania patriotycznego. Dla uczestników projektu zostaną zorganizowane atrakcyjne wycieczki edukacyjne do miejsc, które warto zobaczyć w naszym województwie, nie zabraknie również wizyt w operze, teatrze i muzeach.

W ramach projektu została zakupiona dla szkoły bardzo nowoczesna multimedialna pracownia do nauki języków obcych. Pracownia posiada 16 stanowisk uczniowskich ze słuchawkami, stanowisko nauczyciela z panelem kontrolnym oraz laptopem. Zainstalowany sprzęt jest niezastąpionym rozwiązaniem wspomagającym naukę języków obcych. Uczniowie są bardzo zadowoleni z możliwości wykorzystania nowoczesnego sprzętu i estetycznych mebli, w które wyposażona została pracownia.
„Zajęcia w pracowni językowej są przyjemne i bardziej interesujące. Używając słuchawek nie słyszę odgłosów z zewnątrz, natomiast słyszę swój głos - fajna sprawa! Podoba mi się również ułożenie ławek w sali, ponieważ z każdego miejsca widzę swoich kolegów i koleżanki oraz tablicę”- mówi Karina, uczennica klasy III d. Opiekun pracowni pan Tomasz Puczkarski widzi same pozytywne strony pracy z nowoczesnym sprzętem pozwalającym na maksymalnie wykorzystać czasu lekcyjnego. Nauczyciel dzięki funkcji odsłuchiwania wypowiedzi uczniów może monitorować przebieg i postęp wykonania zadań oraz nagrywania i odtwarzania w celu korygowania np. błędów wymowy.
Ponadto do uatrakcyjnienia zajęć realizowanych w ramach projektu zostały zakupione miedzy innymi: laptop, rzutnik multimedialny, dwa mikroskopy z kamerami, programy multimedialne. W projekcie uczestniczy 148 uczniów w różnych formach zajęć. Zajęcia są prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę w grupach o małej liczbie uczestników. Uczestnicy projektu otrzymują bezpłatne materiały szkoleniowe i pomoce dydaktyczne. W związku z tym, że zajęcia z projektu odbywają w godzinach popołudniowych gimnazjaliści mają zapewniony dodatkowy bezpłatny posiłek. W trosce o bezpieczeństwo uczniów osobom dojeżdżającym zagwarantowany jest transport do domu.Warto wiedzieć – informacje dla rodziców


Zasady rezerwacji boisk na kompleksie sportowo – rekreacyjnym „ORLIK” w Wąbrzeźnie

REGULAMIN HALI SPORTOWEJ GIMNAZJUM NR 1 W WĄBRZEŹNIE
© wieslaw gierszewski 2009 - 2017