Gimnazjum nr1 w Wąbrzeźnie
Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Wolności 11 rejestracja | logowanie | e-mail
loading ...

Plan lekcji 19.03.18


Geolog z Jedynki w Warszawie - 2017-06-21

Finały Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia...” odbywały się 31 maja i 1 czerwca bieżącego roku w Muzeum Geologicznym w Warszawie.
Spotkanie finalistów rozpoczęło się wycieczką śladami bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na Szaniec”. Młodzież z dużym zainteresowaniem oglądała Arsenał, Aleje Szucha i inne obiekty związane z życiem i działalnością Zośki, Rudego i Alka. Poznała również miejsca, związane z historią okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Podczas wizyty w stolicy uczestnicy konkursu odwiedzili także Centrum Nauki Kopernik oraz gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Finały ogólnopolskiego konkursu były okazją do wykazania się szeroką wiedzą geologiczno-przyrodniczą przez ucznia naszego gimnazjum - Bartka Twardowskiego, który dzielnie walczył ze starszymi kolegami o kolejne punkty. Ostatecznie zajął czwarte miejsce w Polsce.
Troje finalistów konkursu w kategorii szkół ponad-gimnazjalnych otrzymało prawo do studiowania na krakowskiej „Jagiellonce”. Indeksy w imieniu Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego wręczał dr inż. Tomasz Rychliński z Instytutu Nauk Geologicznych UJ, który podsumowując stwierdził, jako naukowiec i dydaktyk, że konkurs stał na bardzo wysokim poziomie.
(na zdjęciu - Justyna Duszyk-Bancerz, Dorota Zielińska, prof. Włodzimierz Mizerski, Bartosz Twardowski, uczeń Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeżnie) Bartkowi gratulujemy wiedzy i pasji! Życzymy, żeby jej nie stracił i coraz bardziej ją rozwijał.

Opiekun: Dorota Zielińska
W. G.
<< powrót


Warto wiedzieć – informacje dla rodziców


Zasady rezerwacji boisk na kompleksie sportowo – rekreacyjnym „ORLIK” w Wąbrzeźnie

REGULAMIN HALI SPORTOWEJ GIMNAZJUM NR 1 W WĄBRZEŹNIE
© wieslaw gierszewski 2009 - 2017