Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Wolności 11 rejestracja | logowanie | e-mail
loading ...

Plan lekcji 19.03.18

Reprezentacja naszej szkoły - 2017-05-22

Reprezentacja naszej szkoły w dniu 19.05.2017 roku uczestniczyła w Powiatowej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej. Zawody miały rangę Mistrzostw Powiatu a najlepsi zawodnicy uzyskiwaniu tytuł Mistrza Powiatu w danej konkurencji i prawo do reprezentowania naszego powiatu na etapie wojewódzkim tej imprezy. Nasza szkolna reprezentacja wypadła na tych zawodach bardzo dobrze zdobywają wiele medali. I tak w biegu na 100m wśród chłopców najlepszym okazał się Mikołaj Piórkowski a drugi wynik uzyskał Jakub Sajda. Wśród dziewcząt buchający 100m druga była Rozalia Paczkowska. Skok w dal to dwa złote medale naszych uczniów, rywalizację dziewcząt wygrała Aleksandra Antosik a najdalej z chłopców skakał Jędrzej Wierzbowski. Pchnięcie kulą wygrała Roksana Bielińska a wśród chłopców najlepszym okazał się Jakub Nowakowski który wyprzedził w klasyfikacji Adriana Szczyglińskiego. Kolejne medale zdobyli oszczepnicy, złoty medal wywalczył Patryk Kamiński a srebrny Marcin Stasiak natomiast w kategorii dziewcząt brązowy medal wywalczyła w tej konkurencji Roksana Rybszleger . Bieg na 1500m wygrał Jakub Godlewski drugi na mecie zameldował się Bartek Drewnik. W rywalizacji na odcinku 800 m druga na media zameldował się Patrycja Drewnik a w biegu na dystansie 300m brązowy medal wywalczył Kacper Muszalski. Biegi sztafetowe (sztafeta szwedzka), które są jedną z najbardziej emocjonujących konkurencji wygrali nasi chłopcy w składzie: Kacper Muszalski,Eryk Gajewski, Mikołaj Piórkowski, Jakub Sajda. Sztafeta dziewcząt w składzie Rozalia Paczkowska, Aleksandra Antosik, Oliwia Ożóg, Amelia Wieczorek zajęła drugie miejsce w swojej kategorii. Podsumowując imprezę należy podkreślić fakt iż występ naszej reprezentacji był bardzo udany tym bardziej że zawody te zamykają sportowy rok szkolny na szczeblu SZS. Opiekunami naszej reprezentacji byli Panowie Jarosław Rutkowski,Jarosław Rybszleger i Marcin Maliszewski.Wszystkim startującym gratulujemy wyników i czekamy na kolejne sukcesy w nowym roku szkolnym.